niedziela, 24 czerwca 2012

Rain drops keep falling on my head...

When being at work I look out the window and say "it rains again," my friend responds automatically "Belgium". I think the belief that the British cannot move out of the house without an umbrella is very outdated. Belgium should definitely take the title of a rainy country. At least this year, because there is much more rainy days so far than the sunny one.
It happened that the rain ruined my plans, but in most cases it could not prevent my plans. During the week at work it actually doesn’t bother me. Meanwhile, on weekends and holidays it is expected that it will steal my sleep. But if I have a scheduled meeting or output, nothing can stop me. Protected in rubber boots and a huge umbrella I can go out even in the biggest downpour. When you I don’t have to go out, of course I don’t. There are enough classes in the house, and even if everything is done, you can always hide under a warm blanket with a cup of cocoa and watch a movie :)

 
Gdy siedząc w pracy patrzę za okno i mówię „znowu pada”, mój kolega odpowiada automatycznie „Belgia”. Myślę, że przekonanie, że to Brytyjczycy nie mogą się ruszyć z domu bez parasola jest mocno nieaktualne. Belgia zdecydowanie powinna przejąć tytuł deszczowego kraju. Przynajmniej w tym roku, bo dni deszczowych jak na razie było dużo więcej niż słonecznych.
Zdarzało się, że deszcz popsuł moje plany, ale w większości przypadków nie mógł przeszkodzić mojemu grafikowi. Podczas tygodnia w pracy właściwie mi nie przeszkadza. Tymczasem w weekendy i dni wolne można by się spodziewać, że będzie mi spędzał sen z powiek. Jednak jeśli mam zaplanowane spotkania czy wyjścia to nic mnie przed tym nie powstrzyma. Zabezpieczona w kalosze i ogromną parasolkę mogę wyjść nawet w największą ulewę. Gdy nie muszę to oczywiście nie wychodzę. W domu jest wystarczająco dużo zajęć, a nawet jeśli już wszystko jest zrobione zawsze można zaszyć się pod ciepłym kocem z kubkiem kakao i obejrzeć jakiś film :)

megulencja.blogspot.be

17 komentarzy:

 1. Mój profesor z uczelni, który wcześniej mieszkał i nadal mieszka w Belgi również mówił, że tam ciągle pada. Sama nigdy nie byłam, więc nie mogę potwierdzić. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polska zaczyna przypominać Wyspy. jak nie pada to przez 10 min świeci słońce a za chwilę pada deszcz:)A zdjęcie pomimo wszystko ładne:)

   Usuń
  2. Najlepszym sposobem na tą pogodę jest moja mama. Ona wszędzie gdzie jedzie przywozi słońce. Gdy ma przylecieć do Brukseli to: przed jej przyjazdem pada, w trakcie słońce, po wyjeździe pada :)

   Usuń
  3. Oj w Polsce nie jest tak źle z deszczem. Teraz w zasadzie non stop świeci słońce, jedynie wieczorami pada.

   Usuń
 2. No popatrz, nie spodziewałam się, ze Belgia jest taka deszczowa :-)) Ale mam podobnie, jak Ty - NIC mnie zatrzyma, jeśli chcę gdzieś wyjść :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Belgia jest niestety krajem, gdzie są krótkie zimy i lata, a za to długie wiosny i jesienie. dwa dni lata, dwa dni zimy, a reszta to jakaś wiosenno-jesienna mieszanka :/

   Usuń
 3. Zawsze podziwiałam trochę tych, którzy wyruszyli na Wyspy np, gdzie jest mnóstwo deszczu. Widzę po sobie, że gdy w Polsce jest kilka deszczowych dni z rzędu jestem utrapieniem dla bliskich, bo niezadowolenie i poziom chandry sięga zenitu. Słońce działa wg mnie znacznie lepiej niż najsłodsza czekolada!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słońce jest lekiem na smutki, aczkolwiek kawał dobrej czekolady też trochę podnosi na duchu ;)

   Usuń
  2. Ostały mi się, jeszcze dwa opakowania pralin:):) kupiłam je niedaleko knajpki chyba tak się nazywa Le Rubens. Tam jadłam swoje pierwsze naleśniki. Pisałam o tym na blogu:)i zaraz był właśnie sklep z czekoladą belgijską:):):) jest po prostu boska!:)

   Usuń
  3. Belgia słynie z najlepszych na świecie pralinek. O tym także nie zabraknie u mnie wpisu :)

   Usuń
 4. Deszczowe te zdjęcia, nie da się ukryć - ale za to jak zielono i i tak chciałabym poznać Belgię, może kiedyś ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Belgia w porównaniu z innymi krajami UE jest stosunkowo tania :) Zapraszamy!

   Usuń
 5. Nie wiem, czy Cię to pocieszy ale w Polsce też ostatnio ciągle pada :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ahhh... mieszkasz W Belgii? Nic nie tracisz jeśli chodzi o pogodę, w Polsce też ostatnio ciągle tylko pada. Bardzo Ci dziękuje za komentarz u siebie. Naprawdę bardzo się ucieszyłam:*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby szybko pogoda poprawiła się i w Belgii i w Polsce :)

   Usuń
 7. no to i ja dodam że w nl jak nigdy leje tego roku, jak pisałam u siebie niedługo zmienie tytuł blga: pada deszcz - porady na 365 dni"

  OdpowiedzUsuń